معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: اولین شرکت تعاونی پروژه بین المللی ترسیب کربن با عنوان شركت تعاونی فراگیر ملی پیشگامان آتیه ساز اقلیم سبز در روستاهای طرح ترسیب کربن، به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، رائد کمالی مقدم معاون فنی این اداره کل با اشاره به اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف پروژه بین المللی مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی در استان، تشکیل صندوق‌های اعتباری خرد با جذب سرمایه‌های کوچک مردمی و راه‌اندازی تعاونی فراگیر ملی بود.معاون فنی با بیان این که این تعاونی در حال حاضر بیش از 220 نفر عضو دارد، ابراز داشت: شركت تعاونی فراگیر ملی پیشگامان آتیه ساز اقلیم سبز می‌تواند در راستای اقتصاد مقاومتي و سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی به توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در روستاها كمك نموده و موجب رونق اقتصاد ساكنان روستاهاي هدف  گردد.

کمالی اضافه کرد: اعضای این تعاونی با رویکردی مبتنی بر مشارکت در توسعه، اصلاح و احیای طرح‌های منابع طبیعی نقش مهمی در تحقق اهداف طرح مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی در استان خواهند داشت و این طرح می تواند بستري مناسب برای تثبیت اشتغال پایدار مبتنی بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست فراهم آورد.

وی با اشاره به نقش حمایتی منابع طبیعی و رویکرد واگذاری فعالیت ‌ها به بخش خصوصی با استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و روستایی ابراز داشت : تشکیل این تعاونی‌ ، اداره کل را در رسیدن به هدف حفظ منابع طبیعی کمک خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود تجارب این تعاونی و دستاوردهای آن به عنوان الگویی موفق در پیشبرد اهداف طرح‌ های مشارکتی منابع طبیعی در جامعه معرفی شود و گامی مهم برای افزایش مشارکت‌های مردمی در حفظ و حراست از حوزه‌های منابع طبیعی برداشته شود. 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید