کلاس های برگزار شده

برگزاری دوره خیاطی در روستای کوه سفید دهستان قمرود

بر طبق نیازسنجی انجام شده در راستای ایجاد اشتغال سبز و کاهش فشار بر مراتع کلاس آموزش خیاطی  با همکاری سازمان فنی حرفه ای در روستای کوه سفید در حال برگزاری می باشد.دهستان قمرود یکی از 100 منطقه محروم کشور و همچنین جزء کانون های ریزگرد استان قم می باشد.

برگزرای دوره آموزشی گاوداری صنعتی در روستای ملک آباد، فاز دوم پروژه ترسی کربن

اولین دوره آموزشی پروژه ترسیب کربن در روستاهای فاز دو پروژه در روستای ملک آباد از بخش قمرود در حال برگزاری می باشد. با توجه به نیاز سنجی انجام شده از روستاییان و سیاست اداره منابع طبیعی در کاهش فشار بر مراتع و ترویج دام پرواری دوره آموزشی گاوداری صنعتی در این روستا در حال برگزاری می باشد که با استقبال خوبی مواجه شده است.

برگزاری کلاس عملی زنبورداری در روستای علی آباد نیزار توسط پروژه ترسیب کربن

در تاریخ 96/5/21 اولین جلسه عملی کلاس زنبورداری در روستای علی آباد نیزار از بخش سلفچگان برگزار شد. این دوره با همکاری پروژه ترسیب کربن استان قم و سازمان فنی حرفه ای برگزار می شود. دوره زنبورداری با توجه به نیاز سنجی از روستاییان و با توجه به پتانسیل منطقه علی آباد نیزار قم برای زنبورداری انتخاب شد. زنبورداری جزء مشاغل سبز است  که برای محیط زیست و مراتع و کشاورزی بسیار مفید می باشد.این روستا ظرفیت اشتغال 15 نفر در بخش تولید عسل را دارا می باشد.

برگزاری کلاس آموزشی مهارت های حفظ و احیای منابع طبیعی و محیط زیست

در تاریخ 96/6/13 کلاس آموزشی افزایش مهارت های حفظ و احیای منابع طبیعی و محیط زیست در روستای خدیجه خاتون برگزار شد.این دوره با همکاری تشکل غیر دولتی حریم سبز وطن ، امور بانوان استانداری قم و پروژه ترسیب کربن استان قم برگزار شد. طول این دوره 5 جلسه می باشد و در روستاهای خدیجه خاتون و خلج آباد از بخش سلفچگان برگزار می شود.هدف از این دوره آشنایی

برگزاری دوره آموزشی بافت گلیم در روستای خدیجه خاتون،پروژه ترسیب کربن استان قم

در تاریخ 95/10/1 دوره آموزشی بافت گلیم با مشارکت سازمان فنی حرفه ای در روستای خدیجه خاتون از روستاهای پایلوت پروژه ترسیب کربن استان قم آغاز شد که با استقبال خوب اعضای گروه های توسعه پروژه ترسیب کربن استان قم در روستای خدیجه خاتون روبه رو شد.  تا کنون بیش از 15000 نفر ساعت آموزش های کاربردی در زمینه های مختلف کشاورزی و مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای پایلوت پروژه ترسیب کربن در استان قم برگزار شده است.هدف نهایی این پروژه ایجاد اشتغال پایدار و کاهش وابستگی روستاییان به دام داشتی و کاهش فشار بر مراتع می باشد.

شروع دوره ی زنبورداری در روستای علی آباد نیزار

در تاریخ 96/5/7 در راستای ایجاد اشتغال پایدار و همسو با حفظ منابع طبیعی و محیط زیست پروژه ترسیب کربن با همکاری سازمان فنی حرفه ای استان قم اقدام به برگزاری دوره آموزش زنبورداری در روستای علی آباد نیزار نمود. این روستا در مناطق کوهستانی استان قم واقع شده است و پتانسیل خوبی در زمینه پرورش زنبور عسل دارد. تا کنون افراد بومی روستا به کار زنبورداری مشغول نبوده اند و امید است با این دوره اعضای صندوق های توسعه در این روستا بتوانند به حرفه زنبورداری مشغول شوند.

کلاس کاشت زعفران

 با توجه به نیازسنجی صورت گرفته در روستاهای علی آباد نیزار،خدیجه خاتون،خلج آباد و طایقان و بررسی لازم توسط کارشناسان، سر انجام کارگاه دو روزه "زعفران کاری" با همکاری سازمان بسیج سازندگی در بهمن 1394 در این روستا ها تشکیل شد. تعداد 93 نفر از اعضای صندوق توسعه روستاهای نامبرده در این کلاس شرکت کردند.آموزش کاشت زعفران

 

مقالات دیگر...

  1. کلاس کارآفرینی

 

Cannot get قم location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدیدکنندگان

287231
امروزامروز66
دیروزدیروز215
این هفتهاین هفته660
این ماهاین ماه3466
آمار کلآمار کل287231