کلاس های برگزار شده

آغاز کلاس زنبورداری روستای ملک آباد از دهستان قمرود

بر طبق نیازسنجی های بعمل آمده از روستای ملک آباد و همچنین پتانسیل این منطقه در زمینه زنبورداری  کلاس پرورش زنبور عسل با درخواست اعضای صندوق توسعه روستای ملک آباد در محل مسجد این روستا از اواخز خرداد ۹۹ آغاز شد.

آغاز دوباره کلاس های فنی حرفه ای در روستاهای طرح بعد از کرونا

کلاس های فنی حرفه ای پروژه ترسیب کربن که در اسفند ماه به دلیل کرونا معلق شده بود از خرداد ماه دوباره از سرگرفته شد. کلاس های نمد دوزی و زنبورداری در روستای مومن آباد در حال برگزاری می باشد.

برگزاری دوره خیاطی در روستای کوه سفید دهستان قمرود

بر طبق نیازسنجی انجام شده در راستای ایجاد اشتغال سبز و کاهش فشار بر مراتع کلاس آموزش خیاطی  با همکاری سازمان فنی حرفه ای در روستای کوه سفید در حال برگزاری می باشد.دهستان قمرود یکی از 100 منطقه محروم کشور و همچنین جزء کانون های ریزگرد استان قم می باشد.

برگزرای دوره آموزشی گاوداری صنعتی در روستای ملک آباد، فاز دوم پروژه ترسی کربن

اولین دوره آموزشی پروژه ترسیب کربن در روستاهای فاز دو پروژه در روستای ملک آباد از بخش قمرود در حال برگزاری می باشد. با توجه به نیاز سنجی انجام شده از روستاییان و سیاست اداره منابع طبیعی در کاهش فشار بر مراتع و ترویج دام پرواری دوره آموزشی گاوداری صنعتی در این روستا در حال برگزاری می باشد که با استقبال خوبی مواجه شده است.

برگزاری کلاس عملی زنبورداری در روستای علی آباد نیزار توسط پروژه ترسیب کربن

در تاریخ 96/5/21 اولین جلسه عملی کلاس زنبورداری در روستای علی آباد نیزار از بخش سلفچگان برگزار شد. این دوره با همکاری پروژه ترسیب کربن استان قم و سازمان فنی حرفه ای برگزار می شود. دوره زنبورداری با توجه به نیاز سنجی از روستاییان و با توجه به پتانسیل منطقه علی آباد نیزار قم برای زنبورداری انتخاب شد. زنبورداری جزء مشاغل سبز است  که برای محیط زیست و مراتع و کشاورزی بسیار مفید می باشد.این روستا ظرفیت اشتغال 15 نفر در بخش تولید عسل را دارا می باشد.

برگزاری کلاس آموزشی مهارت های حفظ و احیای منابع طبیعی و محیط زیست

در تاریخ 96/6/13 کلاس آموزشی افزایش مهارت های حفظ و احیای منابع طبیعی و محیط زیست در روستای خدیجه خاتون برگزار شد.این دوره با همکاری تشکل غیر دولتی حریم سبز وطن ، امور بانوان استانداری قم و پروژه ترسیب کربن استان قم برگزار شد. طول این دوره 5 جلسه می باشد و در روستاهای خدیجه خاتون و خلج آباد از بخش سلفچگان برگزار می شود.هدف از این دوره آشنایی

برگزاری دوره آموزشی بافت گلیم در روستای خدیجه خاتون،پروژه ترسیب کربن استان قم

در تاریخ 95/10/1 دوره آموزشی بافت گلیم با مشارکت سازمان فنی حرفه ای در روستای خدیجه خاتون از روستاهای پایلوت پروژه ترسیب کربن استان قم آغاز شد که با استقبال خوب اعضای گروه های توسعه پروژه ترسیب کربن استان قم در روستای خدیجه خاتون روبه رو شد.  تا کنون بیش از 15000 نفر ساعت آموزش های کاربردی در زمینه های مختلف کشاورزی و مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای پایلوت پروژه ترسیب کربن در استان قم برگزار شده است.هدف نهایی این پروژه ایجاد اشتغال پایدار و کاهش وابستگی روستاییان به دام داشتی و کاهش فشار بر مراتع می باشد.

 

Cannot get قم location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدیدکنندگان

374649
امروزامروز29
دیروزدیروز79
این هفتهاین هفته168
این ماهاین ماه965
آمار کلآمار کل374649